trucizny plastikowe bidony

Czy zastanawiało Cię kiedyś dlaczego ostatnio na plastikowych produktach widnieje znaczek „BPA Free„? Właśnie z tego powodu, aby wyraźnie zaznaczyć, że ten produkt: bidon lub pojemnik, nie zawiera toksycznych substancji znanych jako BPA.

Dlaczego wiele osób nie może się pozbyć zbędnych kilogramów chociaż zmieniło swoją dietę i regularnie uprawia sport? O tym się nie mówi. Podstępna substancja BPA, która zawarta jest w wielu plastikowych bidonach skutecznie uniemożliwia chudnięcie. Ten sztuczny estrogen blokuje receptory hormonów oraz sprzyja odkładaniu się tłuszczu.

PIJESZ Z PLASTIKU

NIE SCHUDNIESZ

Wiele razy potwierdzono, że BPA jest przyczyną występowania otyłości u ludzi. Bisfenol A zakłóca pracę układu hormonalnego i działa podobnie do estrogenu. To ma duże znaczenie dla funkcji trawiennych. Styczność z tym związkiem chemicznym odgrywa dużą rolę w globalnej epidemii otyłości.

Ginekomastia u mężczyzn, czyli rozrost tkanki gruczołowej sutków prowadzący do ich powiększenia (męskie piersi). Szacuje się, że nawet co drugi mężczyzna będzie miał tego rodzaju problem. Przyczyny ginekomastii są najczęściej wywołane przez zakłóconą gospodarkę hormonalną.

W Polsce nadwagę lub otyłość ma już 64 % mężczyzn i 49 % kobiet. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała otyłość za najgroźniejszą chorobę przewlekłą, która nieleczona prowadzi do rozwoju chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, zespołu metabolicznego, zaburzeń hormonalnych, a także zwiększa ryzyko zachorowań na niektóre nowotwory.

W CIĄGU DNIA NASTĘPUJE

KUMULACJA TRUCIZNY

kumulacja trucizny schemat

Wybierając się na trening nie zabieraj ze sobą plastikowej butelki z wodą. Nie korzystaj również ze starych, wysłużonych bidonów. Zainwestuj w metalową butelkę lub chociaż plastikową oznaczoną BPA- Free. Jeśli chcesz zrzucić oponkę zobacz, co jeszcze musisz wyeliminować  diety, aby zbudować wymarzoną sylwetkę.