BISFENOL A

TRUCIZNA W PLASTIKU

bisfenol co to jest bpa

Co to jest bisfenol A ?

Związek chemiczny wykorzystywany do produkcji tworzyw sztucznych. Swoją budową przypomina estrogen, czyli żeński hormon płciowy. Właśnie przez to jest przyczyną wielu chorób.

JAKIE CHOROBY POWODUJE BISFENOL A

Jakie choroby wywołuje bisfenol A ?

U mężczyzn powoduje bezpłodność, spadek ilości plemników, raka prostaty. U kobiet problemy z zajściem w ciążę, nieregularne miesiączki, raka piersi. Wpływa na otyłość i choroby serca.

bisfenol gdzie sie znajduje bpa

Gdzie znajdziesz bisfenol A ?

Jest bardzo tani w produkcji, przezroczysty, bez smaku i bez zapachu. Występuje w wielu plastikowych przedmiotach, w opakowaniach, paragonach fiskalnych i kapsułkach z kawą do ekspresów ciśnieniowych.

NIKT CI TEGO NIE POWIE

WSZYSCY WIEDZĄ, ŻE TO TOKSYCZNY ZWIĄZEK JEDNAK DOPUSZCZONY DO UŻYCIA W PRODUKTACH.

bisfenol jaka jest szkodliwosc bpa

Jaka jest szkodliwość bisfenolu A ?

Zrobiono już setki badań, napisano tysiące artykułów, dziennikarze o tym głośno mówią, naukowcy wyraźnie ostrzegają. Przepisy są zmieniane, ale trucizna nie została wyeliminowana.

bisfenol jak unikac bpa

Jak działa bisfenol A ?

Codziennie dokładasz sobie problemu. Nieświadomie zatruwasz się produktami, których nawet o to nie podejrzewasz. Nikt Ci nie powie, że bisfenol kumuluje się w tkankach i komórkach organizmu.

bisfenol jak dziala bpa

Jak unikać bisfenolu A ?

Nie uciekniesz przed tym związkiem. Całkowicie nie odizolujesz się od BPA. Możesz jednak ograniczyć kontakt z tą trucizną, zmniejszyć jej toksyczny wpływ oraz możesz odzyskać zdrowie.

BYŁO 0.6 A JEST 0.05 mg/kg

CO KILKA LAT SĄ NOWE, MNIEJSZE DAWKI DOPUSZCZALNEGO DZIENNEGO SPOŻYCIA BPA

POTWIERDZENIA

ZNALEZIONE W SIECI

phone move