trucizny plastikowe slomki

Tutaj chodzi nie tylko o ekologię, chociaż na pewno też w pewnych wymiarze. W samej tylko Polsce rocznie zużywa się 1,2 miliarda plastikowych słomek. To ponad 3 miliony dziennie! W skali UE to już 36 miliardów każdego roku.

Zamiast plastiku coraz częściej pojawia się papier, słoma, bambus lub metal. Unia Europejska zakaże jednorazowego plastiku od 2021 roku. Również dlatego, że w plastiku jest zawarty BPA, który po cichu i bardzo powoli zatruwa ludzki organizm.

NIEWIDOCZNA TRUCIZNA

MOŻE BYĆ ZABÓJCZA

W roku 2021 ma wejść całkowity zakaz używania oraz sprzedawania plastiku tzw. jednorazowego użytku. W życie ma wejść nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowani są przeciwni sprzedaży takich przedmiotów, jak: plastikowe talerze, sztućce, słomki czy patyczki do balonów. Z jednej strony produkty te zaśmiecają naszą planetę w niewiarygodnym tempie, z drugiej mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu ludzkiego.

Restauracje sukcesywnie rezygnują z podawania drinków i napojów wraz z plastikową słomką. W dużych sieciach fast foodów przechodzi się na słomki wykonane z papieru, który pełni tę samą funkcję.

W CIĄGU DNIA NASTĘPUJE

KUMULACJA TRUCIZNY

kumulacja trucizny schemat

Często plastikowe słomki w składzie związek chemiczny Bisfenol A, który może mieć wpływ na pracę układu hormonalnego. Na działanie tej trucizny narażone są zwłaszcza dzieci, gdyż ich organizmy nie mają jeszcze całkowitej umiejętności wydalania toksyn, a o wpływie tej trucizny w decydującym stopniu decyduje masa ciała.